עיצוב בית מודרני, עיצוב בית מודרני חם

עיצוב בית מודרני, עיצוב בית מודרני חם

משבר הקורונה הביא עמו אתגרים רבים אך גם מחשבות עמוקות ומסקנות חשובות: על מי שאת, מה החלומות שלך ומה האתגרים שלך בבית. השהייה התכופה בבית ולא רק בחופשות החגים והקיץ והתקופות הצמודות לילדים גרמו לך להבין כי אולי חלל המגורים שלך לא מנוצל באופן המיטבי ביותר. ייתכן ויש עומס בפריטים, הבלגן חוגג, חסרים מקומות אחסון ונראה שהעיצוב מורכב מאוסף של פריטים שאין בהכרח קשר ביניהם. 

ברמה האישית אולי את מרגישה שלמשחק החיים יש חוקים משלו, ונראה שידך לא על העליונה, את עסוקה בתפעול המשימות השוטפות, רצה בין ענייני הבית לענייני העבודה, וגם אם כבר הצלחת למצוא דקה לעצמך – אין לך פינה משלך. אם את חולמת לעצב את ביתך מחדש הייתי רוצה לשקף לך את סגנון העיצוב המודרני ובפרט את סגנון העיצוב המודרני-חם – נשמע כמו ניגוד מובנה? לא בהכרח. 

עיצוב בית בסגנון מודרני חם 

עיצוב פנים, הלבשת הבית, ובכלל סגנון מודרני, נתפש כסגנון עיצוב נקי והייטקיסטי, אפשר לומר אפילו קר ומתכתי, שמניפת הצבעים שלו מסתכמת בגווני אפור ולבן. אולם למעשה עיצוב פנים מודרני והום סטיילינג מודרני מתמקד במגמות העכשוויות בשוק, "מה שהולך", טרנדים ואופנה נוכחית. מסיבות אלו עיצוב בית מודרני או עיצוב בית מודרני חם בדרך כלל ישלב בין קווים נקיים לבין סגנון נורדי אשר שואב השראה מהטבע ומהסביבה ומשלב חומרים טבעיים וצבעוניות חמימה. בסגנון עיצוב מודרני חם – less is more גם אם ישנה צבעוניות חמימה שמוטמעת בחלל. וכדי שתביני טוב יותר כיצד ליישם אותו, אציג בפניך פרויקט עיצוב שליוויתי. 

כך תיישמי עיצוב בית מודרני חם. 

לקרן היה מטבח ישן, מתפרק, לא מעשי, ללא משטחי עבודה שהתאימו לצורכי השימוש שלה, ללא אחסון, ללא נשלפים וללא זרימה, אפשר אף לומר שהמרחב היה קצת "חסום".  אני זוכרת שהיא תיארה את השימוש במטבח כסבל גדול, היא צריכה להתאמץ ולהתכופף, לעיתים "לחפור" בתוך הארונות, שום פעולה לא נעשית בזרימה קלילה, באינטואיטיביות, כפי שמלאכת הבישול המבורכת אמורה להיות – מגע של קסם עם קורטוב של תבלין סודי (שכולנו יודעות מהו 😊)

קרן עומדת בראש משפחה ענפה בת ארבעה דורות, והיא גם אוהבת מאוד לארח, אך המטבח לא שירת את סגנון החיים שלה. 

במטבח החדש ומרווח שלה, כללנו פינת ישיבה משפחתית וגם דלפק, תכננתי עבורה ארונות גדולים עם אחסון נשלף ומקום רב לכלי פסח וכמובן לכלי השבת. על השיש הגדול היא יכולה להניח פלטת שבת ומיחם, וכפי שניתן לראות עומדים לרשותה משטחי עבודה רבים. המטבח של קרן מתאים לסגנון חייה המסורתי, סגנון חיים של בית מארח ורחב ידיים, שבו ניחוחות המטבח נישאים לכל עבר ולעיתים וגם אל פינת הסלון הנעימה הניצבת לצדו. 

בוודאי את שואלת את עצמך מה הקשר לאורח החיים ולמה אנשים רבים חושקים בעיצוב בית מודרני? 

עיצוב הבית המודרני מאפשר לשלב בין האופנה העכשווית לאווירה חמימה ומנחמת, שכה נחוצה לנו במרחב המגורים. מהיבט הוליסטי, עיצוב זה הוא הביטוי המעשי לסגנון החיים הרצוי לנו בביתנו, הייתי מרחיקה לכת וקוראת לסגנון זה  – המודרני הנוכחי. סגנון המאזן בין העומס המוטל עלינו לבין הצורך בפינוק ו"לייף סטייל", מקום המאפשר לנו שלווה אך גם מקל עלינו מאוד. ממש כמו שקרן הייתי צריכה אחסון נגיש בביתה, שהקל עליה את החיים ואפשר לה לבשל בכיף ולארח בלי מאמץ מיותר. 

עיצוב מודרני ועכשווי יכלול מקומות אחסון, מטבח חדשני, שטחי עבודה לרוב, נגרות חכמה, שתאפשר לנו לאגור את מה שנחוץ לנו ועדיין לשמור על אסתטיקה וסדר בעיניים ופינת עבודה נוחה ומאורגנת שמשלבת בין תאורת אווירה לבין טקסטיל מפנק ופינה שנוח לרבוץ בה. במילים אחרות – אנחנו רוצות את הסטייל, את השיק, את הזרימה ואת הבית החם והמרגיע וזהו הביטוי המעשי של העיצוב המודרני "החדש". 

הנה כמה טיפים לעיצוב מודרני "עכשווי" 

כפי שכתבתי קודם הסגנון המודרני הוא הסגנון העכשווי שעונה על הצורכים המעשיים שלנו מהבית ומטרתו לספק פתרונות מעשיים לחיים עמוסים ומלאי דרישות. הלכה למעשה. אני אוהבת להמחיש את רעיון העיצוב בתמונות מתוך פרויקטים שעיצבתי. 

פעמים רבות אני שואבת השראה ממוטיבים שפגשתי בילדות, למשל ספסל מרופד לצד אדן החלון – כמה מפנק לצפות כך על הרחוב, להתרווח ולקרוא ספר, או פשוט ליהנות מאור השמש עם כוס יין. הפינה החמימה שנוצרה "מרככת" את המטבח ומוסיפה סגנון לחלל. שימי לב למשחקי הבדים והמרקמים – מעניין נכון? תוכלי ליישם רעיון זה במטבח שלך או אפילו לצד מיטתך אצלך בבית. ואם אין לך פינה כזאת תוכלי לפנות מקום לצד הויטרינה בסלון. שינוי קטן שייתן לך איכות חיים גבוהה. 

אילו בדים לבחור? 

אני ממליצה לך לבחור בבדים מתנקים, סינטטיים ונעימים למגע, כדי שתוכלי להניח עליהם את ראשך, לשכב בשקט, לקרוא ולשוחח בטלפון או אפילו רק לנוח. 

במעבר חד, הייתי רוצה להוביל אותך אל המטבח חשבת איזה שיש כדאי לבחור למטבח בסגנון מודרני? 

כל בעלת בית חושקת במשטח לבן עם גידים שחורים (החיקוי של שיש הקררה האיטלקי) בעבר ראינו אותו רק בדיינרים ובחו"ל, אבל היום הוא זמין במגוון גרסאות. 

בתמונה שלפיך מדובר על חומר חדש יחסית אשר נקרא "דקטון" שנמצא כבר כמעט בכל בית שיש בו מטבח חדש. 

את בוודאי שואלת מה עם חיפוי הקיר? 

השילוב שבין שיש קררה לבין בריקים לבנים יוצר מראה מודרני, קלאסי שמתאים לכל סגנון עיצוב – גם עיצוב מודרני וגם עיצוב מודרני חם – איתם אי אפשר לטעות 🙂

אז כיצד תוכלי להפוך את הבית המודרני שלך לבית בסגנון מודרני חם? 

חשבי על דלפק המטבח, נניח וחזרת מאימון כושר, או מיום פגישות עמוס במשרד, את כבר עייפה ומותשת, ויש לך אלף משימות לפניך, והנה לפתע התגלתה לך פינה שנעים לך לשבת בה, פינת הדלפק במטבח. את אוהבת לעמוד מהפינה הזאת, להשלים את מה שצריך, יש לך את השקט שנחוץ לך, ברוב המקרים פינה זו תהיה מרוחקת מהסלון, מחדרי הילדים ומכל הבלגן. 

תוכלי "לחמם" את המרחב עם כיסאות נוחים הכוללים ריפוד ומשענת גב, תוכלי להוסיף תאורה ממוקדת מעל התקרה בגוון חם, ואף לחפות את הדלפק בחיפוי עץ. להשלמת המראה תוכלי להוסיף עציצים ואביזרים משמחים, שישלימו את התמונה. באופן אישי אני ממליצה על עציצים טבעיים ולא על עציצים מיותרים. תהיי מופתעת לגלות שאפשר לשלב במרחב הפנים כמה סוגים של עציצים עמידים מאוד וקלים לתחזוקה, תמיד תוכלי להשקות עציצים אלו עם מעט מים מהבקבוק של הילדים מבלי להתאמץ או לפנות לכך זמן מיוחד. 

🙂

לסיכום: עיצוב בית מודרני, או עיצוב בית מודרני חם הם סגנונות עיצוב מקבילים, וניתן לחבר בניהם בקלות. סגנונות אלו "מזקקים" את האופנה הרווחת כיום בשוק, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה מעשית, ומתחברים אל אורח החיים שלנו – שמשלב בין יופי למעשיות. 

מקווה שנהנית, ובהצלחה ביישום.

מחפשת מעצבת פנים לעיצוב בית מודרני ?

הנה לינק לואטסאפ שלי https://wa.me/message/MTNZOVLL5DTVI1

פה תוכלי למצוא פירוט על תוכניות הליווי שלי, ועל תוכנית הלווי לנשים עסוקות.